Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Неділя, 29.03.2020

Краєзнавчий матеріал як засіб національного виховання учнів 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не вартий пошани. ( М.Рильський)
Відомо,що патріотизм починається з любові до своєї оселі, з колискової, яку співала мати, з рідної мови і пісні. Саме ці фактори формують поняття «малої батьківщини» (села чи міста, вулиці, на якій народився й виріс). Пізніше приходить усвідомлення себе сином (чи донькою) великої Батьківщини – України, гордість за її славне минуле і розуміння того, що треба працювати для її майбутнього. Без першого не буде другого. Розуміючи це, ми намагаємося використати всі можливості, щоб ознайомити своїх учнів з історією рідного села,його минулим та сучасним, відомими людьми, а також з найвизначнішими місцями містечка Корець, адже доля Анни Андро (першої нареченої О.С.Пушкіна) нерозривно пов’язана з селом Середня Деражня і містом Корець. В нашому селі жила її тітка, графиня Уварова (побудувала у селі церкву, якій уже понад 150 років), до якої Анна приїжджала, а в Корці вона мешкала. Анна Андро була благодійницею монастиря, на території якого й похоронена.
У Корці побував Тарас Шевченко,жив у готелі(найкращій у той час будівлі).Зараз це будинок, у якому розміщено краєзнавчий музей.
Побували у Корці у різні часи Григорій Сковорода, М.М.Коцюбинський, Олена Пчілка(жила деякий час в Повчино), Леся Українка, Ліна Костенко .
Діти нашої школи люблять екскурсії у Корецький краєзнавчий музей та в жіночий монастир.