Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

П`ятниця, 23.04.2021

 

Краєзнавчий матеріал як засіб національного виховання учнів 


Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не вартий пошани. ( М.Рильський)
Відомо,що патріотизм починається з любові до своєї оселі, з колискової, яку співала мати, з рідної мови і пісні. Саме ці фактори формують поняття «малої батьківщини» (села чи міста, вулиці, на якій народився й виріс). Пізніше приходить усвідомлення себе сином (чи донькою) великої Батьківщини – України, гордість за її славне минуле і розуміння того, що треба працювати для її майбутнього. Без першого не буде другого. Розуміючи це, ми намагаємося використати всі можливості, щоб ознайомити своїх учнів з історією рідного села,його минулим та сучасним, відомими людьми, а також з найвизначнішими місцями містечка Корець, адже доля Анни Андро (першої нареченої О.С.Пушкіна) нерозривно пов’язана з селом Середня Деражня і містом Корець.

 Ганна Олексіївна Оленіна ( в заміжжі Андро, графиня де Ланжерон, дочка президента Петербурзької академії  мистецтв Олексія Оленіна, дружина  віце-президента Польщі Федора Андро, яка багато разів була оспівана поетом Олександром Сергійовичем Пушкіним.

Чоловік Антоніни Федорівни Уварової , старшої доньки Анни, обіймав посаду генерал-губернатора Подольського краю, а його маєток був тоді в селах Великій та Середній Деражні. Останні роки свого життя Ганна Олексіївна перебувала у дочки, підтримувала коштами будівництво церкви в селі Середня Деражня. Графиня була людиною доброю, співчутливою, допомагала багатьом людям як матеріально, так і морально.

 Анна Андро була благодійницею Корецького монастиря, на території якого й похоронена.

Інформація про те, що в нашому селі жила останні роки  Анна Андро зацікавила Володимира Олексійовича Корсакова, і тому 29 травня 2020 року в село Середня Деражня завітали шановні колеги:  Корсаков Володимир Олексійович, головний редактор журналу «Русская словесность в школе», автор підручника «Русский язык»; Кондряков Олександр Миколайович, президент Міжнародного педагогічного клубу, редактор журналу «Русская школа»; Шубко Інна Василівна, директор Вишгородської гімназії «Інтелект», депутат районної ради; Василенко Віра Вікторівна, вчитель зарубіжної літератури Вишгородської гімназії «Інтелект».

Вчителька історії Наталія Петрівна Кондратюк розповіла колегам цікаві факти з  історії  села, познайомила зі спогадами старожилів села Середня Деражня про Анну Андро. 

Гості побували в церкві, відвідали могили рідних графині.

    
 

У Корці побував Тарас Шевченко,жив у готелі(найкращій у той час будівлі).Зараз це будинок, у якому розміщено краєзнавчий музей.
Побували у Корці у різні часи Григорій Сковорода, М.М.Коцюбинський, Олена Пчілка(жила деякий час в Повчино), Леся Українка, Ліна Костенко .
Діти нашої школи люблять екскурсії у Корецький краєзнавчий музей та в жіночий монастир.