Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 17.06.2024

 

Краєзнавчий матеріал як засіб національного виховання учнів 


Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не вартий пошани. ( М.Рильський)
Відомо,що патріотизм починається з любові до своєї оселі, з колискової, яку співала мати, з рідної мови і пісні. Саме ці фактори формують поняття «малої батьківщини» (села чи міста, вулиці, на якій народився й виріс). Пізніше приходить усвідомлення себе сином (чи донькою) великої Батьківщини – України, гордість за її славне минуле і розуміння того, що треба працювати для її майбутнього. Без першого не буде другого. Розуміючи це, ми намагаємося використати всі можливості, щоб ознайомити своїх учнів з історією рідного села,його минулим та сучасним, відомими людьми, а також з найвизначнішими місцями містечка Корець, адже доля Анни Андро (першої нареченої О.С.Пушкіна) нерозривно пов’язана з селом Середня Деражня і містом Корець.

 Ганна Олексіївна Оленіна ( в заміжжі Андро, графиня де Ланжерон, дочка президента Петербурзької академії  мистецтв Олексія Оленіна, дружина  віце-президента Польщі Федора Андро, яка багато разів була оспівана поетом Олександром Сергійовичем Пушкіним.

Чоловік Антоніни Федорівни Уварової , старшої доньки Анни, обіймав посаду генерал-губернатора Подольського краю, а його маєток був тоді в селах Великій та Середній Деражні. Останні роки свого життя Ганна Олексіївна перебувала у дочки, підтримувала коштами будівництво церкви в селі Середня Деражня. Графиня була людиною доброю, співчутливою, допомагала багатьом людям як матеріально, так і морально.

 Анна Андро була благодійницею Корецького монастиря, на території якого й похоронена.

Інформація про те, що в нашому селі жила останні роки  Анна Андро зацікавила Володимира Олексійовича Корсакова, і тому 29 травня 2020 року в село Середня Деражня завітали шановні колеги:  Корсаков Володимир Олексійович, головний редактор журналу «Русская словесность в школе», автор підручника «Русский язык»; Кондряков Олександр Миколайович, президент Міжнародного педагогічного клубу, редактор журналу «Русская школа»; Шубко Інна Василівна, директор Вишгородської гімназії «Інтелект», депутат районної ради; Василенко Віра Вікторівна, вчитель зарубіжної літератури Вишгородської гімназії «Інтелект».

Вчителька історії Наталія Петрівна Кондратюк розповіла колегам цікаві факти з  історії  села, познайомила зі спогадами старожилів села Середня Деражня про Анну Андро. 

Гості побували в церкві, відвідали могили рідних графині.

    
 

У Корці побував Тарас Шевченко,жив у готелі(найкращій у той час будівлі).Зараз це будинок, у якому розміщено краєзнавчий музей.
Побували у Корці у різні часи Григорій Сковорода, М.М.Коцюбинський, Олена Пчілка(жила деякий час в Повчино), Леся Українка, Ліна Костенко .
Діти нашої школи люблять екскурсії у Корецький краєзнавчий музей та в жіночий монастир.